Bloog Wirtualna Polska
Są 1 277 243 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Zdjęcia w galeriach.


Targi kosmetyczne Warszawa 2009

sobota, 28 marca 2009 7:18

Zostałem nominowany do nagrody Kreativ Blogger przez Jagodę z bloga Turystyka emerytki

Bardzo Ci dziękuję za to wyróznienie. Ja zaś zgodnie z regulaminem nominuje poniższe blogi: Super nauczycielka z szacownego KrakowaSupernauczyciel Tomasz MajewskiRodzina Michalików , Rezolutna Madzia , Oraz Czarna Wrona

Bardzo dziękuję za to wyróżnienie Jagodzie. Na Jej stronie jest napisane co osoba nagrodzona powinna zrobic.  Ma sobie wstawic taki znaczek jak ja i nominowac od 4 do 7 blogów przez siebie. I powiadomic wybrane przez siebie osoby. No i ja zaraz zawiadomie osoby nominowane przeze mnie:)

Pozdrawiam

Vojtek

------------------------------------------------


No i jestem:)          Proszę mnie nie pospieszać. Wpisy daję co trzy-cztery tygodnie. Najważniejsze, że już naprawdę poczułem po raz pierwszy wiosnę.  Widac to na fotce...Zima jednak odchodzi z dużym oporem.

            Bardzo serdecznie , a może jeszcze bardziej dziękuję osobom, które napisały mi jak postępować z synem. Trudno wszystkich tu wymienić jednak parę osób wymienię.

              Zacznę od kolegi,  żeby żona mi nie mówiła, że piszą  do mnie same dziewczyny:)

A więc bardzo dziękuję Tomaszowi z bloga , Przedśpiew  Mari z bloga Maria Dora , Promyczkowi z bloga Promyczek , koleżance Mazureczce z bloga Mazureczka  , Magdzie z bloga Szestnastka , koleżance Brigiet z bloga Erotyka, no i Czarną Wronę z bloga Czarna Wrona

Przepraszam też tych, których nie wymieniłem:). Nie wiedziałem, że ma tylu życzliwych znajomych. Jeszcze raz dziękuję bardzo!.

Ale do rzeczy. Prastarym obyczajem melduję co było i co ma być i co będzie.

Zmarł Zbigniew Religa.    Przez długą część swojego życia mieszkał u nas na żoliborskim podwórku. Jest fotka. Ja tu też mieszkałem przez długi czas. Byłem między innymi sąsiadem braci Damięckich, a potem Damiana i jego syna Grześka , oraz żony Damiana Grażyny Brodzińskiej.. Od Damiana dostałem w dzieciństwie płetwy i maskę do pływania, oraz plecak sportowy... Ojciec Zbigniewa Religi był sąsiadem mojego kolegi

Aandrzeja.        Zbigniew Religa był przede wszystkim  DOBRYM CZŁOWIEKIEM.

     A teraz to towar coraz bardziej deficytowy i jakiś taki nie modny, staroświecki...

No cóż takie czasy. KASA, FURA I KOMÓRA.

 Jak sobie szedłem do CH Arkadia, to akurat zdarzył się wypadek. Fiat Sienna leżał sobie na plecach. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Przyznam, że nie wiem jak to się stało. Nie pytałem się, bo się śpieszyłem.

 No i miałem niespodziewane zdarzenie, ale nie zdążyłem otworzyć aparacik.

Otóż koło naszego śmietnika krążyło z wrzaskiem stadko wron.   Przyglądam się uważnie o co chodzi, a tu jastrząb siedzi na gołębiu na chodniku! Wyjmują c z plecaczka aparat wystraszyłem jastrzębia i ten odleciał. W ten sposób ocaliłem życie gołębiowi.

Widać z tego, że jastrzębie zawędrowały już na Żoliborz!

Ale w końcu nic dziwnego, bo nie opodal jest Puszcza Kampinoska i Las Bielański...

 No dobrze. Ale miało być o Targach Kosmetycznych! Taki jest tytuł.

A więc byłem z żona na tych targach. Jola jest tam co roku. Patrzy jakie są trendy w kosmetyce, jakie nowości, jakieś nowe kursy itp. No i oczywiście się zaopatruje na potrzeby swojego gabinetu kosmetycznego. Jest bardzo duży wybór i duże promocje. PACHNĄCO, KOLOROWO I ŁADNIE. Moim zadaniem jest dźwiganie zakupów i oglądanie pań.  Proszę tu jest filmik z tych targów Targi Kosmetyczne-VojtekFilm. Filmiki to teraz moje też hobby:)

Ten młody manicurzysta na fotce i filmiku, to Frank mistrz Europy i Niemiec w zdobieniu paznokci. Jest to pomysł na pracę dla panów. Teraz sporo nawet facetów zajmuje się tą profesją. Ta pani obok to tłumaczka. Zakupy zrobione, Jola zadowolona.   Dzisiaj Jola może być mniej zadowolona, bo ja jadę na zakupy wędkarskie :)    Przygotowanie do sezonu. Za tydzień planuję jechać na rybki po raz pierwszy. Mam nadzieję, że nie trzeba będzie odgarniać  śniegu. Napisał mi kolega, że lodu już nie ma na stawach w Osieku...

Odpowiadam tym koleżankom i kolegom o moim rannym wstawaniu. Rano wstaję od dziecka i dobrze mi z tym. Czyli mam naturę skowronka.. A Jola ma naturę sowy. Czyli późno wstaje jak można... Syn to odziedziczył po mamie. A propos syna to dostał szóstkę z polskiego za przygotowanie z uczniami z klasy i nagranie filmu ze sztuki Skąpiec Moliera. Ja też kręcę filmiki:)

Proszę obejrzeć film z naszymi psiakami Kubą i Werdą  Werda&Kuba-VojtekFilm  Dodam jeszcze potem inne scenki.

Powoli przygotowuję film o Żoliborzu ..

Poszukuję dobrej lektorki:)   Bo ja mam głos nie medialny absolutnie.

Absolutnie to już koniec. Zaraz wypad na miasto po sklepach wędkarskich.

Bardzo wszystkim moim czytelnikom dziękuje i wszystkim odpowiadam. Jeśli tak nie jest to proszę napisać i mnie opieprzyć.

Pozdrawiam z Zielonego Żoliborza.

Vojtek&Viosna

 


Ps.

Niestety przykra sprawa. Muszę to napisac, lecz niechętnie. Urzędnicy z  naszego miejskiego Ratusza dostali premie od Pani Hani w sumie 58 mln złotych!!! Oczywiście i jeszcze pensje odpowiednio wysokie.  Mnie to się w pale nie mieści!  W dobie podobno kryzysu taaakie premie!!!  A co to geniusze? Laureaci nagrody Nobla w ekonomii i zarządzaniu???   To przecież każdy wie, że sami znajomi i rodzina!  Ile za to można by rzeczy zrobic dla naszego miasta!  Ile dróg załatac, ile mieszkań komunalnych zbudowac, ile dziecu wysłac na kolonie letnie... A co mają powiedziec osoby bezrobotne? Co maja na to odpowiedziec Ci których się prosi o nie występowanie o rządania płacowe? Są ludźmu drugiej, trzxeciej kategorii?  A tu przykład idzie z góry. To znaczy RYBA PSUJE SIĘ OD GŁOWY..To jest absolutna i niemoralna pazernośc!!! Dla mnie po prostu to jest ZŁODZIEJSTWO PRAWNIE USANKCJONOWANE.

 


Ps. 2

Ten tekst chcę dodac jeszcze w tym wpisie. Miałem fantastyczną niespodziankę! Przeczytałem na blogu Tomasza Majewskiego Jest radośc , że Tomek startuje w dzisiejszym Półmaratonie Warszawskim. Podał swój numer startowy. Zapisałem i pojechałem na Krakowskie Przedmieście gdzie był start i meta tego biegu. Tomka od razu nie znalazłem, bo zawodników było ponad 5000!

Ale przypadkowo zauważyłem worek ubraniowy( na fotce poniżej) Tomka z jego numerem startowym. I po prostu czekałem aż po zawodach Tomek przyjdzie się ubrac. I doczekałem się! I tak w realnym świecie poznałem kolegę z bloga! 

Teraz kolej(cicho to piszę) spotkac koleżankę z bloga. Jestem otwarty na propozycje:) Z Półmaratonu Warszawskiego zmontuję filmik. Tomek też tam będzie.

Vojtek bardzo zadowolony ze spotkania:) A poniżej dowód tego spotkania fotki i superfilm ze studia filmowego VojtekFilm:   Półmaraton Warszawski 2009    Prosze usiąsc głęboko w fotelu i oglądac. Biletów nie trzeba! Proszę tylko włączyc znaczek HQ (wysoka jakośc)

Pozdrawiam  reżyser, operator i producent Vojtek

 


 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (169) | dodaj komentarz

Mój syn

sobota, 07 marca 2009 6:03
Śniegu na Żoliborzu już nie ma. W Puszczy Kampinoskiej a owszem jeszcze trochę go jest.
                  Niestety mam kłopoty z synem. Po prostu chyba ma burze hormonów, okres buntu i cos tam jeszcze. 15 lat, druga klasa gimnazjum. Obniżył loty w nauce. A jest zdolny. Jak już wspominałem laureat kilku konkursów matematycznych i informatycznych. Jak się wpisze Jego imię i nazwisko Googlach to można zobaczy synka sukcesy. I robił to z marszu nie przygotowując się.
Jakie jeszcze objawy?    Przesiadywanie przy kompie do późna w nocy(głównie gry przez Internet). Potem są problemy ze wstaniem do szkoły. Bunt antyszkolny. Po co szkoła i takie inne tematy. Rozmawiamy z synem, tłumaczymy. Oczywiście współpracujemy ze szkolnym pedagogiem i też psychologiem. Głównie robi to żona, bo jest anielskiej cierpliwości. Myślę , że to odniesie skutek. Z tym, że niektórzy mówią nam, że to może potrwać parę lat.    Jak ktoś ma jakieś rady na ten temat to chętnie wysłucham. I się może zrewanżuję radami na jakiś inny temat.
Mieliśmy wymianę instalacji gazowej, elektrycznej itp. Był bałagan, ale musze pochwalić ekipę, że jest zrobione czysto i bardzo porządnie.
U nas trochę pozmieniali trasy komunikacji miejskiej. Do pracy dojeżdżam sobie teraz metrem też. Coraz więcej osób zostawia auta na parkingach.
Poznałem dzięki temu Olgę z Ukrainy. Pracuje niedaleko. Sporo tu pracuje Ukrainek...Rozmawiamy sobie o różnych sprawach. Olga pracuje jako opiekunka do dzieci. A skończyła w Kijowie Germanistykę. Sytuacja w Jej kraju jest tragiczna....
Może ona pomoże mojemu synowi? Ale najpierw oczywiście musze się spytać mojej żony. Chociaż z góry wiem jaki będzie wynik.
Powoli snuje palny wiosenne i letnie. Jak lodu już nie będzie to oczywiście będę jeździł na rybki. Jak często się da. W tym roku wody naszego Towarzystwa Wędkarskiego zarybiliśmy bardzo dobrze. Liny, Karpie, Karasie, Sandacze, Szczupaki, Amury, Plotki, Krąpie i inne.  Cały czas koledzy spotykają się nad wodą i sprzątają teren. Zarybianie odbywało się pod koniec roku i na początku tego roku. To wszystko jest na stronie naszego Towarzystwa: Towarzystwo Wędkarskie w Gołyminie    Stronkę tą robi mój syn. Zapraszam w jego imieniu.
Na tej mazowieckiej wsi bardzo dobrze odpoczywam od zgiełku wielkiego miasta.
                   Żona też. Stąd pochodzą Jej rodzice.
Obserwuję i fotografuję życie na wsi.... Znieczulonej niestety alkoholem........
Jutro 8 marca. Międzynarodowy Dzień Kobiet ( najprzyjemniej wspominam ten dzień jak pracowałem za komuny w Zakladach imienie Róży Luksembourgh. 5000 pracowników w tym 90%kobiet!!! W ten dzień nikt normalny w tym i ja nie pracował. Tylko zkladał życzenia i prawił komplementy. A dyrekcja obdarowywała panie goździkami, rajstopami i mieszanką wedlowską)...  Z tej okazji wszystkim kobietom, dziewczynom odwiedzającym mojego bloga składam najlepsze życzenia!

Tylko dwa życzenia. ZDROWIA I SPEŁNIENIA MARZEŃ NAJSKRYTSZYCH . Bazia na fotce jest z naszego ogrodu...

Na pierwszej fotce jest reklama z metra. Fajna prawda?   Potem są fotki mojego synka. No i autko Subaru STI z turbosprężarką w wersji damskiej. Moc zmniejszona do 200 KM, oraz dywaniki Alu w kolorze nadwozia. To po prostu na Dzień Kobiet. A tutaj są moje zyczenia w wersji video jakie nagrałem w centrum Warszawy 8 marca. Prosze kliknąc: ŻYCZENIA VIDEO


Jak wspomniałem wpisy daję mniej więcej co trzy tygodnie. Tematów mam sporo i fotek też. Tylko blog się zapchał dwa razy no i musiałem zapłacić za powiększenie. W sumie 20 złotych:):):)

     Pochwalę się też. Wczoraj wezwał mnie z nienacka boss i powiedział, że jest z mojej pracy bardzo zadowolony, dał mi premię i powidział, że od nowego miesiąca będę mial podwyżkę. Trochę to podejrzane, ale jak na razie jestem zadowolony. Tym bardziej, że w oblicu kryzysu staje się modne dawanie pracownikom obniżki. I jeszcze dobrze by było za taka obniżke podziękowac...:)

Na zakończenie opowiem szybko zdarzenie jakie miałem trochę dawniej.

   Miałem sąsiadów dwóch braci M. M ten starszy się ożenił i miał(i chyba ma nadal) dwoje dzieci. Wyjechał do Libii na kontrakt. na dwa lata. Wieczorem puka do mnie jego żona piękna B. I mi mówi, że jej się zepsuł wyłącznik w lampie czy mogę go naprawić. Ja na to „B poczekaj aż się ubiorę, bo jestem w szlafroku" A na to piękna B, że „to tylko chwila" Więc poszedłem do sąsiadki o 10 wieczorem i naprawiłem wyłącznik. Jak od niej wychodziłem to właśnie na górę szła do siebie druga sąsiadka. I zobaczyła mnie w szlafroku....jak wychodzę od B.
Jak M wrócił z Libii to już się do mnie nie odezwał ani razu, nie odpowiadał na witanie się itp. I szybko się z stąd wynieśli razem z dziećmi.
Dopiero po paru latach się domyśliłem dlaczego. Dzięki tej sąsiadce. Ale tylko ja i B wiedzą, że nic nie było.

A pozory często baaardzo mylą...Mogą tez byc tragiczne w skutkach....:(
Pozdrawia Vojtek, który też się myli :):):)

 

Ps. Jeśli ktoś sie znudzi tym wpisem to zapraszam do poprzednich wpisów  PODRÓŻ DO FRANCJI

SPOTKANIE NASZEJ KLASY  ,  RODZINNE PRZYJĘCIE URODZINOWE ,  PARADA RÓWNOŚCI W WARSZAWIE

 Miłej lektury!

Vojtek

 

 
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (203) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


wtorek, 23 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  661 369  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Zajrzyj koniecznie

O moim bloogu

W tym blogu będę pisał o sprawach ważnych dla mnie i mniej ważnych, o spędzaniu czasu i o przemyśleniach swoich...na różne tematy. Zapraszam do pisania komentarzy. Vojtek

Oto cały ja:)

Jestem Vojtek. Mieszkaniec Warszawy od urodzenia.
Lubię wędkarstwo, turystykę, fotografowanie i kręcenie filmików, które umieszczam na You Tube. Lubię też poznawać ludzi ich problemy.
Żyję tak jak leci:) I staram się nie przeszkadzać innym.
I często mi się to udaje.
Jak chcesz to napisz. VARSOVIE@WP.PL

Aktualny PageRank strony warsawman.bloog.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

Statystyki

Odwiedziny: 661369
Wpisy
  • liczba: 65
  • komentarze: 7672
Galerie
  • liczba zdjęć: 292
  • komentarze: 628
Bloog istnieje od: 4354 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl